TigerVDR képernyőmentések



Ezen az oldalon néhány képernyőmentés látható az aktuális VDR-emről. Minden kép a Raspberry Pi 2-n futó 2.2.0-s verziójú VDR-en készült, a vectra skint használva.


Aktuális csatorna kijelzése: csatorna száma, neve, ha van, logója (amint látható, ez itt már egy elavult m2 logó), a most futó műsor címe és részletei, hátralevő idő, valamint a következő műsor. A jobb alsó sarokban a különböző állapot-szimbólumok láthatók (kódolt csatorna, dolby hang, hd felbontás, stb.), a jobb felső sarokban pedig a dátum és óra látható.





Vectra skint használva a csatornalistában is látható a különböző csatornákon éppen futó műsorok címe (amennyiben van EPG szolgáltatás), illetve az aktuálisan kiválasztott csatorna részletes EPG-je is.





Egy adott csatorna műsorújságja.





A VDR “adásban/következikműsorújság megjelenítő képernyője. Itt könnyedén végig lehet nézni, hogy mi fut éppen, illetve, hogy mi következik az összes csatornán. Egyetlen gombnyomással lehet átváltani egy szimpatikus műsorra, vagy lehet beprogramozni az adott műsort felvételre.





A VDR főmenüje, mellette a soron következő időzítők, a tároló szabad kapacitása, az éppen futó műsor ablakban, stb. Az OSD nyelve tetszőlegesen választható, néhány bővítmény magyarítása még nem készült el, ezért azok angolul jelennek meg.





A VDR egyik legnagyobb előnye, hogy kedvenc tévéműsorainkat rögzíthetjük, és azokat később nézhetjük meg, akár néhány egyszerű gombnyomással a reklámokat is átugorva. A felvételek kényelmesen rendezhetők könyvtárakba, szerkeszthetők és -akár automatikusan is- törölhetők.





A VDR alapértelmezetten is sok funkcióval bír, azonban több száz (!) bővítmény, ún. plugin is készült hozza, amelyek még jobban kibővítik a lehetőségeket. Ilyen pluginok segítségével lehet film és/vagy DVD lejátszónak használni a VDR-t, LCD kijelzőt vezérelhetünk vele, RSS hírfolyamokat böngészhetünk, stb.





A femon plugin egy frontend státusz monitor, megjeleníti a legfontosabb tuner információkat, mint Lock, Signal to Noise Ratio, BER, AV bitráta, az éppen használatban levő DVB kártya adatai, valamint a vételi paraméterek (frekvencia, polarizáció, stb.). Egy másik képernyőn jelzi ki az adatfolyam videó és audió paramétereit.





A remoteosd nevű plugin arra szolgál, hogyha rendelkezünk olyan szerverrel, amelyen nincsen monitor, egy tetszőleges kliensről beléphetünk a szerver VDR menüjébe, és úgy használhatjuk, mintha a távoli gép előtt ülnénk. Az egyetlen különbség, hogy a menü fölötti sorban van kijelezve a távoli gép IP címe, ebből tudjuk, hogy nem a "saját" OSD menünkben navigálunk. A remoteosd csak szöveg alapú információk megjelenítésére alkalmas, grafikus elemek (képek, stb.) kijelzésére nem használható.



© f u l e y . r o - 2 0 1 5

Vissza a kezdőoldalra.